Kolektory słoneczne

SunStorm

W naszej ofercie znajdują się najwyższej jakości kolektory słoneczne marki SunStorm.

Posiadają one certyfikaty CE i Kaymark uprawniające do uzyskania dotacji. Aluminiowa rama kolektoraElementy montażowe kolektorów wykonane są w całości z aluminium a nie tak jak w większości konkurencyjnych firm ze stali. Dzięki temu konstrukcje są w 100% odporne na warunki atmosferyczne. Nie rdzewieją i zachowują estetyczny wygląd przez wiele lat. Nasze kolektory próżniowe umożliwiają również instalację na powierzchniach HeatPipeo dowolnym nachyleniu.

Cechą wyróżniającą naszych rur HeatPipe jest brunatna barwa powłoki absorpcyjnej. Dzięki czemu nawet w czasie pochmurnych dni podczerwień jest w stanie nagrzewać rury w wyższym stopniu niż nagrzewa klasyczne kolektory o barwie grafitowo-granatowej. W praktyce powłoka absorpcyjna naszych kolektorów słonecznych składa się z trzech warstw. Posiadamy również kolektory próżniowe o klasycznej barwie w odcieniu granatowym.

Do montażu przy domkach letniskowych proponujemy zestawy kolektorów próżniowych zintegrowane ze zbiornikiem.

Kolektor próżniowy Kolektory próżniowe

Kolektory zintegrowane ze zbiornikiem Kolektory zintegrowane ze zbiornikiem

Grupa pompowa Grupa pompowa

Ilość rur kolektorów dobiera się zwykle w taki sposób, że na jedną rurę próżniową powinno wypadać 10l wody do ogrzania. Taka proporcja pozwala skutecznie ogrzać wodę nawet w niezbyt słoneczne dni zapobiegając jednocześnie jej zagotowaniu. Absolutnie nieuzasadnione jest znaczące zwiększanie ilości rur w stosunku do małej pojemności zbiornika. Może to powodować przegrzanie instalacji, awarię pompy a dodatkowo powoduje odkładanie się kamienia kotłowego w zbiorniku.

Decydując się na wybór dowolnego z naszych produktów zgadzasz się na [download id=”202″] opisane na podstronie.