Kolektory zintegrowane ze zbiornikiem

Kolektory próżniowe zintegrowane ze zbiornikiem mają zastosowanie głównie na działkach letniskowych. Są one bardzo proste w budowie, niezawodne i niezwykle wydajne.

Grzeją bezpośrednio wodę użytkową. zbiornikDzięki temu nie ma praktycznie żadnych strat przesyłowych. Zestaw składa się ze zbiornika wyposażonego w mocowania do rur kolektorów, stelaża aluminiowego do zamocowania zbiornika oraz samych rur kolektorów próżniowych. Ciepłą wodę można czerpać bezpośrednio ze zbiornika dzięki sile grawitacji, bez konieczności podłączania pod jakąkolwiek instalację wodną. Jeżeli wody w zbiorniku ubędzie wystarczy po prostu ją uzupełnić. Instalacja może być zamontowana bezpośrednio na gruncie lub na budynku. Można zastosować też pompę do ciepłej wody i uzyskać na wyjściu normalne ciśnienie robocze. Na zimę trzeba spuścić wodę ze zbiornika.

W naszej siedzibie zamontowaliśmy zbiornik z kolektorami próżniowymi na dachu. Zdjęcie po prawej. Jest podłączony do instalacji wody użytkowej. Dzięki temu mamy w lato i słoneczne dni wiosny oraz jesieni ciepłą bieżącą wodę. Widać brak kilku rur. Musieliśmy je wymontować ponieważ woda w zbiorniku w słoneczne dni była zbyt gorąca.

Aktualnie dostępne są kolektory ze zbiornikiem zintegrowanym o pojemności 90l i 150l.