Oświetlenie LED

logo_hanjing Oświetlenie LED staje się coraz badrdziej popularne. Poniżej wymieniono kilka cech, które mogha pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru oświetlenia LED.

Niskie rachunki – Dzięki niskiemu poborowi energii elektrycznej, lampy LedBeam pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd. Oszczędność zużycia energii wynosi 50-80% w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Źródłem dodatkowych oszczędności są niskie koszty serwisu dzięki temu, że lampy mogą działać bezobsługowo przez lata.

Ekologia – Niskie zużycie energii połączone z możliwością zasilania z baterii słonecznych przekłada się na ochronę środowiska naturalnego. Co więcej, materiały wykorzystane w produkcji spełniają wymagania dyrektywy RoHS, a lampa w całości może zostać poddana procesowi recyklingu. Unikalny układ diod ogranicza rozproszenie światła przez co redukuje jego straty. Uproszczona budowa lampy LED redukuje jej ciężar.

Komfort i funkcjonalność – Zastosowanie diod LED o wysokiej niezawodności i czasie życia liczonym w dziesiątkach tysięcy godzin pozwala na długo zapomnieć o konieczności serwisowania. Inteligentny system kontroli napięcia – zapobiega skokom zapewniając stałe napięcie. Pierwszy system optyczny, który dzięki prostokątnemu zastosowaniu układu LED pozwala uzyskać kontrolę nad snopem światła. Brak wysokiego napięcia – nie przyciągają kurzu oraz nie emitując ciepła nie przyciągają owadów.

Prosta instalacja – Montaż oprawy LedBeam o klasycznej, sprawdzonej konstrukcji jest równie prosty jak montaż zwykłej oprawy oświetlenia ulicznego. Dodatkowym atutem lampy jest możliwość doboru barwy świecenia. Praca w niskiej temperaturze – nie zażółca. Lampy włączają się i wyłączają bez opóźnienia – natychmiast po zapaleniu osiągają pełną jasność. Brak migotania, lampy odporne na wstrząsy i uderzenia. Brak promieniowania UV.

Bezpieczeństwo – Stosunkowo wysoki współczynnik oddawania barw (CRI), funkcja „fast-start” oraz duża równomierność oświetlenia poprawiają widoczność. Brak efektu niekorzystnego oślepiania zwiększa komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego zmniejszając liczbę wypadków. Lampy zaprojektowane do oświetlenia ulic, chodników, placów. Nie oświetlają obszaru poza wyznaczonym.

Prestiż – Lampy LedBeam, stając się częścią krajobrazu, kształtują atmosferę miejsca, w którym się znajdują. Dzięki swym unikalnym cechom zostają w pamięci tych, którzy choć raz je widzieli. Znajdują uznanie u osób z wizją, która uwzględnia zarówno bezpieczeństwo użytkowników dróg jak i ochronę środowiska naturalnego.

Oszczędności – w poniższej tabeli podano przykładowe wyliczenie zwrotu kosztu inwestycji dla jednej lampy LED 56W i jej odpowiednika lampy sodowej wysokoprężnej o mocy 120W.

Pozycja

wartość

Cena energii elektrycznej kWh

0,70 zł

Występująca obecnie oprawa z lampą sodową 120W

700,00 zł

Koszt wymiany przepalonej żarówki (montaż z żarówką)

200,00 zł

Częstotliwość wymiany żarówki rocznie

0,5

Średni czas pracy w roku (12h x 365dni)

4380 h

Oprawa LED o odpowiadającej mocy świecenia 56W

1 999,00 zł

Koszty zużycia energii elektrycznej przez lampę sodową

367,92 zł

Koszty zużycia energii przez odpowiednik lampę LED

171,70 zł

Średnie koszty wymiany żarówek sodowych rocznie

100,00 zł

Różnica w cenie zakupu lampy

1 299,00 zł

Różnica kosztów rocznego utrzymania oświetlenia

296,22 zł

Przewidywany czas zwrotu inwestycji

~4,5 roku

Uwzględniając fakt, że lampę LED można mocować na niższych słupach uzyskuje się dodatkowe obniżenie kosztów inwestycji (nośników oraz montażu).