Zaawansowane elektrownie wiatrowe

Zaawansowane elektrownie wiatrowe są w pewnym sensie miniaturami elektrowni takich jak występują na farmach wiatrowych. Posiadają pełną automatykę sterującą pracą generatora wiatrowego.

Są ustawiane do wiatru za pomocą komputera. Dzięki temu ich wydajność jest zdecydowanie większa niż takich samych elektrowni kierowanych do wiatru za pomocą ogona. Komputer kontrolera elektrowni zarządza wieloma czujnikami. Między innymi bada takie parametry jak temperatura, kierunek i siła wiatru, napięcie i prąd ładowania, itp. Dzięki automatyce sterowania takie turbiny wiatrowe mają szeroki zakres pracy, co jest widoczne na wykresach mocy.

Zaawansowane elektrownie wiatrowe mogą dostarczać prąd do całego obiektu. W zależności od mocy mogą wspomagać zasilanie w małej firmie lub służyć do ogrzewania wody. Elektrownie takie nadają się również do wpięcia do sieci energetycznej.

Elektrownia wiatrowa FD-8.0 Elektrownia wiatrowa FD 8.0 10kW

Elektrownia wiatrowa FD-10.0 Elektrownia wiatrowa FD 10.0 20kW

Elektrownia wiatrowa FD-12.0 Elektrownia wiatrowa FD 12.0 30kW

Ze względu na masę zaawansowane elektrownie wiatrowe zalecamy montować na wieżach wolno stojących z fundamentami. Wiąże się to z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Decydując się na wybór dowolnego z naszych produktów zgadzasz się na [download id=”202″] opisane na podstronie.